12 styczeń 2020

Koncert- muzyczny eksperyment

kupbilecik24.pl / Koncert- muzyczny eksperyment
Zapraszamy 8 lutego 2020 roku do Oliwski Ratusz Kultury, Gdańsk, ul. Opata Jacka Rybińskiego 25.
REKLAMA
data: 2020-02-08 19:00
miejsce: Oliwski Ratusz Kultury, Gdańsk, ul. Opata Jacka Rybińskiego 25
bilety: KUP BILET
 

Trio Brzoska/Marciniak/Markiewicz- to muzyczny eksperyment, łączący poezję z gitarą elektryczną i trąbką, w otwartych kompozycjach i improwizacjach. Poszukiwanie miejsca na współbrzmienie słów i dźwięków w najbardziej optymalnej dla nich formule.

WOJCIECH BRZOSKA (1978) - poeta, autor ośmiu książek poetyckich, ostatnia "Jutro nic dla nas nie ma" (2018). Publikował w większości najważniejszych polskich czasopism literackich i kulturalnych oraz w periodykach zagranicznych, m.in. "Sodobnost" (Słowenia), "Zeichen & Wunder" (Niemcy), "Cordite Poetry Review"(Australia) oraz w licznych antologiach, w kraju i zagranicą. Jego wiersze tłumaczone były na: angielski, niemiecki, czeski, słowacki, słoweński, serbski i hiszpański. Współzałożyciel i wokalista zespołu Brzoska i Gawroński, z którym wydał płyty : Nunatak (2012) oraz Słońce, lupa i mrówki (2015).

ŁUKASZ MARCINIAK (1984) zamieszkujący Katowice, gitarzysta, kompozytor, pasjonat muzyki, współtworzył duo improwizowane Makemake płyty: From the earth to the moon (Złe litery 2016), Something between (Zoharum 2017). Aktualnie działa również w zespole io - trio grającym współczesną muzykę kameralną płyta Waves( Bółt records 2019) W działaniach solo pracuje nad własnym językiem artykulacji (pizzicato, preparacje ), w swojej grze wykorzystuje także przestrzeń i oddech, łącząc go z noisem i elektroniką.W duetach występował m.in. z Leną Czerniawską, Kubą Sokołowskim.

MARCIN MARKIEWICZ (1977) - trębacz, wokalista, autor tekstów, związany ze sceną reggae. Współzałożyciel i lider zespołu Konopians. Animator kultury, fotograf.

Trio występowało w klubokawiarniach na terenie całej Polski oraz na znaczących festiwalach muzycznych i literackich min. na Festiwalu Bruno Schulza we Wrocławiu, Festiwalu Conrada - Kraków, Festiwalu Silesius, JazzArt Festiwal - Katowice, Ars Cameralis i wielu innych.

Zespół nagrał dwie płyty : Brodzenie 2018 i Wpław 2019 - obie wydane w Fundacji Kaisera Soze w Lublinie. Aktualnie przygotowuje się do nagrania trzeciego albumu.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
 
Trio Brzoska/Marciniak/Markiewicz
artyści:
Trio Brzoska/Marciniak/Markiewicz
Trio występowało w klubokawiarniach na terenie całej Polski oraz na znaczących festiwalach muzycznych i literackich min. na Festiwalu Bruno Schulza we Wrocławiu, Festiwalu Conrada - Kraków, Festiwalu Silesius, JazzArt Festiwal - Katowice, Ars Cameralis i wielu innych. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Gdańsku

kiedy
2020-01-28 20:00
miejsce
Klubogaleria Bunkier, Gdańsk,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-01-29 19:00
miejsce
Klub Ziemia, Gdańsk,
wstęp biletowany
kiedy
2020-01-30 17:00
miejsce
Scena Teatralna NOT, Gdańsk, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-01-30 19:00
miejsce
Filharmonia Bałtycka, Gdańsk, ul....
wstęp biletowany