30 styczeń 2020

Chciał zwolnić pracowników radia. Szokująca postawa dyrektora

Dyrektor programowy zwolnił dwóch pracowników Radia Gdańsk. A przynajmniej taki miał zamiar, wysyłając w nocy mejla. Jednak kiedy treść wysłanej wiadomości ujrzała światło dzienne, jej nadawca stwierdził, że już się z nią nie identyfikuje.
REKLAMA
Jak pisze WP.PL, Mariusz Roman, dyrektor programowy Radia Gdańsk, wysłał mejla do współpracowników i podwładnych z wnioskiem o zwolnienie dwóch innych pracowników. Co ciekawe, zrobił to o godzinie 3:35 w nocy. Treść wiadomości zawiera sporo błędów językowych, ale najbardziej szokuje powód zwolnienia.

Chodzi o sekretarza redakcji Artura Kiełbasińskiego i szefa informacji Jarosława Popka. Według Mariusza Romana obaj panowie nie identyfikują się Radiem Gdańsk. Co więcej mentalnie zostali ukształtowani w Gazecie Morskiej, czyli dawnym dodatku do Gazety Wyborczej.

Kolejnym argumentem był fakt, iż ojciec Jarosława Popka zajmował wysoką pozycję w Marynarce Wojennej w czasach PRL. Dlatego więc, według dyrektora, wspomniani dziennikarze nie rokują obiektywnego przekazywania informacji.
Do treści mejla dotarła Gazeta Wyborcza. Roman twierdzi, że przeprosił pracowników i już nie identyfikuje się z treścią wiadomości. Ani Kiełbasiński, ani Popek nie skomentowali tej sytuacji.

Źródło: WP.PL
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Gdańsku

kiedy
2020-02-23 19:00
miejsce
Zdarta Płyta, Gdańsk, Traugutta 115B
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-23 19:00
miejsce
Stary Maneż, Gdańsk, ul. J....
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-25 19:00
miejsce
Oliwski Ratusz Kultury, Gdańsk,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-25 20:00
miejsce
Akademicki Klub Politechniki...
wstęp biletowany