6 kwiecień 2020

Zatrzymani nietrzeźwi sprawcy zdarzeń drogowych i pasażer z narkotykami

fot. KMP w Gdańsku
W niedzielę policjanci zatrzymali pięciu nietrzeźwych mężczyzn, którzy byli sprawcami kolizji drogowych. Kiedy wytrzeźwieją, zostaną przesłuchani, a sprawcy tych zdarzeń usłyszą zarzuty karne. W niedzielę podczas kontroli drogowych zatrzymano również pasażera volkswagena passata, który miał przy sobie narkotyki. Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, a także utrata uprawnień do kierowania oraz wysoka grzywna. Za posiadanie środków odurzających grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
REKLAMAW niedziele policjanci ruchu drogowego trzykrotnie podejmowali interwencje wobec nietrzeźwych sprawców zdarzeń drogowych. Zatrzymany również został pasażer, który miał przy sobie marihuanę.
W niedzielę w nocy po godz. 01:00 w nocy na ul. Schuberta policjanci ruchu drogowego wspólnie z funkcjonariuszami referatu interwencyjnego zatrzymali dwóch nietrzeźwych mężczyzn, którzy kierowali oplem, a w międzyczasie zamienili się miejscami. Jeden z nich próbował uciekać pieszo, ale został szybko zatrzymany przez policjantów. Jak ustali funkcjonariusze mężczyzna, który kierował oplem, jadąc ul. Schuberta w kierunku ul. Trzy Lipy, nie zachował szczególnej ostrożności i uderzył w znak drogowy „przejście dla pieszych” znajdujący się po prawej stronie jezdni, następnie uszkodził hydrant i wjechał w prawidłowo zaparkowany pojazd marki skoda, który pchnięty uszkodził bramę ogrodzenia, po czym kierujący oplem wjechał w drzewo.

31-latek i 50-latek, którzy jechali oplem, zostali zatrzymani. Badanie wykazało, że pierwszy z nich miał w wydychanym powietrzu 2,5 promila, a drugi ponad dwa promile. Policjanci zatrzymali prawo jazdy jednemu z nich, drugi z mężczyzn nie miał żadnych uprawnień do kierowania.
Dwie godziny później na ul. Bulońskiej na miejscu kolizji policjanci ruchu drogowego zatrzymali do wyjaśnienia dwóch mężczyzn, którzy jechali skodą. Wskazany przez świadka zdarzenia 21-latek kierujący skodą octavią, jadąc ul. Bulońską w kierunku Myśliwskiej, z nieustalonych przyczyn zjechał na prawe pobocze i uderzył w znak drogowy, po czym jadąc dalej, uderzył w trzy zaparkowane pojazdy. Po tym fakcie kierujący próbował uciec z miejsca zdarzenia, lecz został ujęty przez zgłaszającego, a jednocześnie pokrzywdzonego zdarzeniem.

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości obu mężczyzn, którzy jechali skodą, obaj mieli po 1,5 promila w wydychanym powietrzu. Jednemu z nich policjanci zatrzymali prawo jazdy, drugi nie miał uprawnień do kierowania. 21-letni gdańszczanie zostali zatrzymani do wyjaśnienia.

W niedzielę po godz. 10:00 policjanci ruchu drogowego zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ul. Pustej. 69-letni kierowca daewoo matiz, podczas cofania nie zachował ostrożności i uderzył w zaparkowany samochód marki bmw. Badanie sprawcy kolizji wykazało, że miał w wydychanym powietrzu ponad 2 promile. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

O godzinie 18:00 na ul. Kątowej policjanci ruchu drogowego zauważyli samochód marki Volkswagen, którego kierujący na widok radiowozu nagle ruszył i próbował odjechać. Pojazd ten po 200 metrach został zatrzymany do kontroli. Jak się okazało, autem kierował 20-letni mieszkaniec powiatu gdańskiego, a w środku siedziało trzech pasażerów. Podczas interwencji policjanci wyczuli, że z auta wydobywa się zapach marihuany. Po sprawdzeniu kierowcy okazało się, że jest trzeźwy, nie był też pod wpływem narkotyków. W trakcie kontroli osobistej 36-letniego pasażera funkcjonariusze znaleźli przy nim kilka gram marihuany w srebrnym zawiniątku. Środki odurzające zostały zabezpieczone, a ich właściciel został zatrzymany i przewieziony do komisariatu Policji.

Zatrzymani kierowcy odpowiedzą teraz za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej. Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, a także utrata uprawnień do kierowania oraz wysoka grzywna. Za posiadanie środków odurzających grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Gdańsku

kiedy
2021-09-26 16:00
miejsce
Scena Teatralna NOT, Gdańsk, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-26 18:30
miejsce
Scena Teatralna NOT, Gdańsk, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-26 20:00
miejsce
Klub Muzyczny Parlament, Gdańsk,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-29 20:00
miejsce
Dom Harcerza, Gdańsk, ul. Za...
wstęp biletowany