13 styczeń 2020

Strzelał z wiatrówki do znajomego został zatrzymany

fot. KMP w Gdańsku
Policjanci zatrzymali 33-latka, który ostrzelał z wiatrówki drzwi do mieszkania oraz postrzelił z niej swojego znajomego. Dzięki szybkiej interwencji policyjnych wywiadowców 33-latek został doprowadzony do policyjnej celi, a sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Za uszkodzenie mienia grozi 5 lat pozbawienia wolności za uszkodzenie ciała do lat dwóch.
Koronawirus
pomorskie
963
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

W miniony weekend policjanci odebrali zgłoszenie o tym, że w jednym z mieszkań na gdańskiej Morenie mężczyzna postrzelił z wiatrówki innego mężczyznę. Na miejsce natychmiast oficer dyżurny skierował policyjnych wywiadowców, którzy w wyniku interwencji zatrzymali 33-letniego mężczyznę.

Policjanci w rozmowie z osobami zastanymi na miejscu zdarzenia ustalili, że pomiędzy zatrzymanym mężczyzną, a jego znajomym doszło do kłótni. Agresywny 33-latek zaczął grozić pokrzywdzonemu i strzelać z wiatrówki w drzwi znajomego, a gdy ten próbował załagodzić sytuację, został z niej postrzelony. Na szczęście mężczyzna nie doznał poważnych obrażeń i nie wymagał pomocy medycznej.

Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo- śledczej oraz technik kryminalistyki. Policjanci wyjaśniają przyczynę i okoliczności tego przestępstwa.

Zatrzymany 33-latek trafił do policyjnej celi. W miniony weekend został przesłuchany i usłyszał trzy zarzuty dotyczące uszkodzenia drzwi, uszkodzenia ciała i kierowania gróźb karalnych. W związku z tym, że w przeszłości 33-latek był skazywany za podobne przestępstwa, grozi mu 7,5 roku pozbawienia wolności. W miniony weekend mieszkaniec Zielonej Góry został aresztowany na najbliższe kilka miesięcy

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
963
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Gdańsku

kiedy
2020-10-02 17:30
miejsce
Scena Teatralna NOT, Gdańsk, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-02 19:00
miejsce
Polska Filharmonia Bałtycka,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-02 20:30
miejsce
Scena Teatralna NOT, Gdańsk, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-03 18:00
miejsce
Focus Hotel Premium Gdańsk,...
wstęp biletowany