6 kwiecień 2020

Policjanci zatrzymali włamywacza, mężczyzna usłyszał 13 zarzutów.

fot. KMP w Gdańsku
Kryminalni z komisariatu na Suchaninie zatrzymali 39-letniego mężczyznę, który ma na swoim koncie 13 kradzieży z włamaniem. Suma strat, jaką spowodował sprawca to blisko 38 tys. zł. Teraz grozi mu 10 lat więzienia. Mężczyzna usłyszał 13 zarzutów, a sąd aresztował go na najbliższe miesiące.
REKLAMA


Kryminalni z Suchanina od jakiegoś czasu pracowali nad ustaleniem sprawcy przestępstwa kradzieży z włamaniem do piwnic, komórek lokatorskich, hal garażowych i samochodów, do których dochodziło w rejonie komisariatu przy ul. Kartuskiej od początku marca br. Z wnętrz pomieszczeń złodziej kradł elektronarzędzia, opony, odzież, rejestratory monitoringu wizyjnego, środki czystości, które właściciele pozostawili w środku. W samochodach podejrzany mężczyzna wybijał szyby i kradł z ich wnętrza między innymi wideorejestratory, laptopy.
Wynikiem pracy policjantów było ustalenie i zatrzymanie w minionym tygodniu 39-letniego gdańszczanina podejrzewanego o te włamania. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze odzyskali również część skradzionego łupu. Znajdował się on w mieszkaniu 39-latka.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie 13 zarzutów kradzieży z włamaniem na łączną sumę strat blisko 38 tys. zł. Sprawa jest rozwojowa.
Mężczyzna decyzją sądu został aresztowany.
Kradzież z włamaniem jest zagrożona karą 10 lat więzienia.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Gdańsku

kiedy
2021-09-26 16:00
miejsce
Scena Teatralna NOT, Gdańsk, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-26 18:30
miejsce
Scena Teatralna NOT, Gdańsk, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-26 20:00
miejsce
Klub Muzyczny Parlament, Gdańsk,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-29 20:00
miejsce
Dom Harcerza, Gdańsk, ul. Za...
wstęp biletowany