4 listopad 2019

Dwóch zatrzymanych za wymuszenie rozbójnicze

fot. KMP w Gdańsku
Policjanci z komisariatu na Oruni, bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali dwóch sprawców wymuszenia rozbójniczego. 20-letni mieszkańcy Gdańska ukradli 15-latkowi kilka złotych. Sprawcy grozili mu ostrym narzędziem i rewolwerem. W miniony weekend wobec obu mężczyzn sąd zadecydował, że najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Za wymuszenie rozbójnicze grozi im 10 lat pozbawienia wolności.
Koronawirus
pomorskie
1313
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA


31 października oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o wymuszeniu rozbójniczym, do którego doszło na klatce schodowej jednego z bloków. Z informacji, które uzyskali policjanci, wynikało, że do 15-latka podeszło dwóch mężczyzn, którzy zagrozili mu użyciem ostrego narzędzi i broni, jeżeli nie odda im pieniędzy. Chłopak w obawie o swoje zdrowie oddał napastnikom kilka złotych, które miał przy sobie, wtedy sprawcy uciekli.

Na miejsce wysłani zostali kryminalni oraz policjanci z ogniwa interwencyjnego, którzy po otrzymaniu rysopisów sprawców oraz informacji o ich prawdopodobnym miejscu pobytu natychmiast zaczęli ich szukać. Dwóch 20-latków policjanci zatrzymali w jednym z mieszkań na terenie Gdańska. Podczas przeszukania mieszkania, w którym zatrzymano podejrzanych, policjanci znaleźli i zabezpieczyli rewolwer oraz nóż, którym sprawcy najprawdopodobniej grozili pokrzywdzonemu. W mieszkaniu policjanci znaleźli i zabezpieczyli ponadto środki odurzające, które już zostały przekazane do badań biegłemu.


Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Dzięki pracy policjantów i prokuratorów nad tą sprawą oraz zebranemu materiałowi dowodowemu zatrzymanym mężczyznom postawiono zarzuty wymuszenia rozbójniczego. Ponadto jeden z zatrzymanych mężczyzn był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.
W miniony weekend mężczyźni zostali doprowadzeni przez policjantów do sądu, który zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za wymuszenie rozbójnicze grozi 10 lat pozbawienia wolności.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
1313
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Gdańsku

kiedy
2020-10-17 17:00
miejsce
Scena Teatralna NOT, Gdańsk, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-17 20:00
miejsce
Scena Teatralna NOT, Gdańsk, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-17 20:00
miejsce
Kościół św. Katarzyny, Gdańsk, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-18 17:00
miejsce
Scena Teatralna NOT, Gdańsk, ul....
wstęp biletowany