Wydarzenia

"Bo to jest miłość..." - walentynkowy koncert dedykowany małżeństwom

dodano 2020-01-20 19:13:32
rozpoczęcie:
2020-02-14 19:00
miejsce:
Europejskie Centrum Solidarności, Gdańsk, Solidarności 1
bilety:

Czy romans artystki i księcia, ukazany poprzez muzykę i śpiew w rytmach walców i czardaszy, przetrwa próbę czasu? Po ogromnym sukcesie gdańskiej inscenizacji "Księżniczki czardasza", przygotowanej przez Fundację Kultura. Teraz! w wieczór sylwestrowy 2019 r. wraz Fundacją Tydzień Małżeństwa tym razem przedstawiamy Państwu jej wersję koncertową.

Śpiewacy, wraz z orkiestrą Bałtyckiej Filharmonii Młodych pod kierownictwem Sylwii Janiak - Kobylińskiej, przeniosą Państwa w klimat lat 20 i 30 ubiegłego wieku. "Księżniczka Czardasza " to najbardziej znana i lubiana operetka Imre Kálmána, od swojej premiery w Wiedniu w 1915 r. bawi widzów do dziś. To historia miłosna Sylvy (artystki variétés) i Edwina (księcia Lippert Weylersheim) przedstawiona komediowo na tle melodii okraszonych węgierskimi rytmami czardaszów, gdzie przebój "goni" przebój, a muzyka zachęca do tańca.

W roli Sylvy Varescu wystąpi Barbara Lewicka - sopran, jako Edwina usłyszymy tenora - Przemka Radziszewskiego. Historię operetki przedstawi Anna Fedyniak - Kołodziej - prezes Fundacji Kultura. Teraz! Wstąpią również Joanna Nawrot - sopran w roli Stasi, Grzegorz Piotr Kołodziej - baryton w roli Boniego i Marcin Miloch - baryton, jako Feri. Koncert odbędzie się w ramach obchodów VI Tygodnia Małżeństwa w Polsce.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Bo to jest miłość! - WIECZÓR WALENTYNKOWY
artyści:
Sylwia Frączek - sopran Tomasz Maleszewski - tenor Inna Kamaryan - wokal Damian Domalewski - wokal
Tradycją stało się już świętowanie na Scenie Kamienica Walentynek przy dźwiękach dobrej muzyki. Na naszej scenie zaprezentują się znakomici śpiewacy, którzy zaprezentują najsłynniejsze duety miłosne z oper, operetek, musicali i rewii. Nie zabraknie takich hitów, jak Amigos para siempre, Time to say goodbye, duetu z Upiora w Operze, Marii z West Side Story, Usta milczą, dusza śpiewa i wielu innych znanych i lubianych utworów. A wieczór dodatkowo wzbogaci lampka czerwonego wina. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
REKLAMA
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Gdańsku

kiedy
2020-02-23 19:00
miejsce
Zdarta Płyta, Gdańsk, Traugutta 115B
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-23 19:00
miejsce
Stary Maneż, Gdańsk, ul. J....
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-25 19:00
miejsce
Oliwski Ratusz Kultury, Gdańsk,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-25 20:00
miejsce
Akademicki Klub Politechniki...
wstęp biletowany