13 listopad 2019

Telemarketerzy nie dają żyć? Można ich powstrzymać

Nie spełniły się marzenia wielu, że przepisy RODO uwolnią nas od telefonów z propozycjami zakupu usług i towarów czy zaproszeń na spotkania sprzedażowe. Telemarketerzy nadal trzymają się mocno i wciąż dzwonią. Co zrobić w sytuacji, którą odczuwamy jako nękanie i nie wiemy jak odgonić się od tych ofert?
Koronawirus
pomorskie
54
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
Portal Wirtualna Polska zdradza nowy sposób na ukrócenie tych przykrych dla niektórych osób praktyk. Radzi, by pytać o zgodę na przetwarzanie i przechowywanie danych, czyli w tym konkretnym przypadku numeru telefonu. Przypomina również, że telemarketer powinien zaznaczyć na początku rozmowy, że celem tego połączenia jest przekazanie oferty marketingowej, a na to potrzebna jest zgoda rozmówcy. Musi też ujawnić, kto jest administratorem danych.

Pracownicy callcenter mają wprawdzie nowe wytyczne, pozwalające obejść przepisy o ochronie danych osobowych. Na pytanie o administratora odpowiadają, że nasz numer został wygenerowany przez komputer.

Jednak taki system jest niezgodny z prawem. Wystarczy więc uświadomić to namolnemu telemarketerowi. Informacja o tym, że nie życzymy sobie podobnych połączeń powinna wystarczyć, w skrajnych przypadkach trzeba domagać się podania firmy zlecającej takie działania w telemarketingu i zaznaczyć, że mamy zamiar zwrócić się ze sprawą do UKE i UOKiK.
Wprawdzie zawód telemarketera to zajęcie dla naprawdę niezłomnych, ale - według portalu - taki sposób powinien zakończyć nasze problemy.


WP Tech
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
54
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Gdańsku

kiedy
2020-04-01 19:00
miejsce
Klub Muzyczny Parlament, Gdańsk,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-04-01 19:30
miejsce
Oliwski Ratusz Kultury, Gdańsk,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-04-01 20:00
miejsce
Polska Filharmonia Bałtycka,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-04-03 19:00
miejsce
Oliwski Ratusz Kultury, Gdańsk,...
wstęp biletowany