Ojciec, który uprowadził i przetrzymywał swojego 5-letniego syna z zarzutami

Niewiele brakowało, a powtórzyłaby się historia uprowadzenia i zamordowania 5-letniego Dawida, którą jeszcze niedawno żyła cała Polska. W piątek 23-letni mężczyzna uprowadził swojego 5-letniego syna z miejsca jego zamieszkania, tj. z miejscowości w powiecie gdańskim. Jest on również podejrzany o znęcanie się nad matką dziecka, swoją byłą partnerką.
Koronawirus
pomorskie
1313
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
Jak relacjonuje RMF FM, ojciec uprowadził chłopca z podwórka, sprzed domu, w którym mieszkał on wraz ze swoją matką. Podjechał autem i, mimo protestów matki, zmusił syna aby ten z nim pojechał. Kobieta natychmiast zgłosiła uprowadzenie syna.

Policjanci niezwłocznie przystąpili do akcji. W poszukiwania został włączony śmigłowiec. Udział w akcji brali również antyterroryści. Po kilku godzinach, w jednym z lasów na terenie powiatu gdańskiego, udało się im namierzyć auto z ojcem i uprowadzonym chłopcem w środku.

Jednakże mężczyzna nie chciał uwolnić syna. Odmawiał również przyjęcia dla chłopca ciepłej odzieży oraz jedzenia. Negocjacje trwały ponad dwie godziny. Dopiero po chwilowym odwróceniu uwagi mężczyzny, antyterrorystom udało się uwolnić 5-latka.

Po zatrzymaniu mężczyzny, jak donosi RMF FM, okazało się, że ten był pod wpływem amfetaminy. Narkotyki znaleziono również w aucie.

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku wystąpiła do sądu o tymczasowe aresztowanie ojca chłopca, z obawy przed powtórzeniem przez niego czynu oraz przed mataczenie, czy też ukrywaniem się. Inne zarzuty, które usłyszał mężczyzna, to znęcanie się nad matką chłopca, używaniem wobec niej przemocy fizycznej oraz psychicznej. Dwukrotnie, w czerwcu i lipcu minionego roku, groził też kobiecie pozbawieniem jej życia.

Mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzuconych mu czynów.

Źródło:
RMF FM

Opracowanie:
Redakcja Twoje-Miasto.pl

Więcej w serwisie rmf24.pl:
https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-porwal-i-przetrzymywal-swoje-dziecko-w-samochodzie-jest-ares,nId,3132627
 
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
1313
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Gdańsku

kiedy
2020-10-17 17:00
miejsce
Scena Teatralna NOT, Gdańsk, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-17 20:00
miejsce
Scena Teatralna NOT, Gdańsk, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-17 20:00
miejsce
Kościół św. Katarzyny, Gdańsk, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-18 17:00
miejsce
Scena Teatralna NOT, Gdańsk, ul....
wstęp biletowany