12 marzec 2020

Zwracał w kasie towar, którego nie kupił

Gdańscy policjanci zatrzymali 43-latniego mieszkańca Gdańska, który zwracał do sklepu ukradzione szlifierki i na podstawie paragonu otrzymywał zwrot gotówki. W jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli 19 szt. elektronarzędzi o wartości ponad 8 tys. zł. Mężczyźnie grozi teraz 8 lat więzienia.
Koronawirus
pomorskie
70
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Na początku miesiąca policjanci z komisariatu przy ul. Długa Grobla 4 odebrali zgłoszenie o oszustwie, do którego doszło w jednym z marketów na Śródmieściu. Policjanci przyjęli zawiadomienia o przestępstwie, przesłuchali świadków oraz zabezpieczyli monitoring. Sprawą od razu zajęli się kryminalni, którzy bardzo dokładnie przeanalizowali zabezpieczony monitoring, sprawdzili wszystkie zdobyte informacje a podczas swojej pracy ustalili dokładny sposób działania sprawcy.

Mężczyzna kupował w sklepie wybrane elektronarzędzia, pozostawiał je w samochodzie, następnie szedł do innego sklepu, zabierał z półki kolejne takie samo urządzenie i zwracał w kasie na podstawie posiadanego paragonu. Za zwrot towaru odbierał pieniądze. 43-latek w taki sposób oszukał sieć sklepów na ponad 8 tys. zł.

Dotychczas funkcjonariusze przyjęli w tej sprawie 11 zawiadomień i cały czas przyjmują kolejne.

Kryminalni podczas pracy nad ta sprawą wytypowali sprawcę oszust, ustalili tego tożsamość oraz adres zamieszkania. Wczoraj tuż po godz. 20.00 kryminalni zatrzymali 43-latka w jego mieszkaniu, a podczas kontroli zabezpieczyli tak 12 szlifierek kątowych, 3 piły szablaste oraz 4 wiertarko-wkrętarki. Wartość zabezpieczonych elektronarzędzi to ponad 8 tys. zł.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, jeszcze dzisiaj najprawdopodobniej usłyszy zarzuty oszustwa. Funkcjonariusze sprawdzają czy mężczyzna ma na swoim kącie inne, podobne przestępstwa.

Oszustwo jest zagrożone kara 8 lat więzienia.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
70
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Gdańsku

kiedy
2020-06-21 18:00
miejsce
Paszcza Lwa, Gdańsk, ul. Kwietna 39
wstęp biletowany
kiedy
2020-06-27 16:30
miejsce
Kościół św. Katarzyny, Gdańsk, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-06-27 19:00
miejsce
Kościół św. Katarzyny, Gdańsk, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-07-25 16:30
miejsce
Kościół św. Katarzyny, Gdańsk, ul....
wstęp biletowany