7 listopad 2019

Zatrzymani za kradzież paliwa

fot. KMP w Gdańsku
Policjanci zatrzymali kobietę oraz mężczyznę, którzy w samochodzie mieli kanistry z ukradzionym paliwem. Kolejne zbiorniki funkcjonariusze zabezpieczyli w piwnicy zatrzymanej 26-latki. Mężczyzna działał w warunkach tzw. recydywy i grozi mu teraz 15 lat więzienia. Kobiecie grozi 10 lat więzienia.
Koronawirus
pomorskie
1208
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Na początku tygodnia funkcjonariusze z komisariatu na Oruni odebrali zgłoszenie o włamaniu i kradzieży paliwa z ciężarówki przy ul. Równej. Policjanci pojechali na miejsce i przyjęli zawiadomienie, zabezpieczyli ślady, przeprowadzili oględziny oraz sprawdzili monitoringi. Sprawa od razu zajęli się także kryminalni, którzy dokładnie sprawdzili wszystkie zebrane w tej sprawie informacje. Podczas swojej pracy kryminalni wytypowali mężczyznę, który dopuścił się kradzieży z włamaniem. Funkcjonariusze już następnego dnia zatrzymali mężczyznę oraz kobietę. Osoby siedziały w samochodzie, w którym były schowane plastikowe zbiorniki. W jednym z kanistrów było 30 litrów oleju napędowego. Kryminalni wspólnie z pracownikami grupy dochodzeniowo-śledczej w piwnicy zatrzymanej 26-latki zabezpieczyli kolejne dwa zbiorniki z paliwem, razem 60 litrów oleju napędowego. Podczas swojej pracy policjanci ustalili także, że 38-latek odpowiada za usiłowanie kradzieży z włamaniem, do którego doszło pod koniec września b.r. Prokurator nadzorujący postępowanie wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt dla zatrzymanego i o jego dalszym losie zadecyduje dzisiaj sąd.

Zatrzymany 38-letni mieszkaniec Gdańska usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem. Ponadto działał w warunkach tzw. recydywy i teraz grozi mu 15 lat więzienia. Kobieta usłyszała zarzut kradzieży z włamanie i grozi jej 10 lat więzienia.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
1208
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Gdańsku

kiedy
2020-10-10 17:30
miejsce
Scena Teatralna NOT, Gdańsk, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-11 17:00
miejsce
Klub Muzyczny Parlament, Gdańsk,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-17 17:00
miejsce
Scena Teatralna NOT, Gdańsk, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-17 20:00
miejsce
Kościół św. Katarzyny, Gdańsk, ul....
wstęp biletowany