24 czerwiec 2021

Z interwencji prosto za kratki

fot. KMP w Gdańsku
Gdańscy policjanci zatrzymali 37-latka, który był poszukiwany przez policjantów z Sosnowca. Mężczyzna był jednym ze zgłaszających, został zatrzymany po tym, jak funkcjonariusze sprawdzili jego dane w policyjnych systemach. Zatrzymany dziś trafił do aresztu, gdzie będzie odbywał karę ponad 200 dni pozbawienia wolności.
REKLAMA

Tuż po północy wywiadowcy z gdańskiej komendy miejskiej odebrali zgłoszenie o zniszczeniu lusterka w samochodzie, do którego doszło na Suchaninie. Policjanci pojechali na miejsce i podczas rozmowy ze zgłaszającym ustalili, że 42-letnia mieszkanka Gdańska bez powodu uderzyła torbą w samochód zgłaszającej. Gdy kobieta zaparkowała i poszła do mieszkania, zauważyła z okna, jak ta sama kobieta uderza w lusterko jej samochodu. Podczas interwencji funkcjonariusze sprawdzili dane osób w policyjnych systemach i okazało się, że 37-letni partner zgłaszającej jest poszukiwany na polecenie sądu przez policjantów z Sosnowca. Mężczyzna nie wywiązał się z obowiązku zapłacenia grzywny i tym samym naraził się na karę zastępczą ponad 200 dni pozbawienia wolności. Jeszcze dziś trafił do aresztu.

Policjanci z komisariatu na ul. Kartuskiej dalej zajmują się sprawą zniszczonego lusterka, którego wartość pokrzywdzona oszacowała na kilkadziesiąt zł. Funkcjonariusze prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie.

Za umyślne zniszczenie mienia, którego wartość nie przekracza 500 zł, grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo kara grzywny. Dodatkowo sąd może orzec obowiązek naprawienia wyrządzonej szkody lub zapłaty jej równowartości.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Gdańsku

kiedy
2021-09-26 16:00
miejsce
Scena Teatralna NOT, Gdańsk, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-26 18:30
miejsce
Scena Teatralna NOT, Gdańsk, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-26 20:00
miejsce
Klub Muzyczny Parlament, Gdańsk,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-29 20:00
miejsce
Dom Harcerza, Gdańsk, ul. Za...
wstęp biletowany