20 lipiec 2021

Sopot – Kolejni nieodpowiedzialni kierujący samochodami i hulajnogami elektrycznymi

W Columbus w stanie Ohio./CC BY-SA 4.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/
Nietrzeźwy kierowca samochodu czy motocykla to potencjalny sprawca niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Do niebezpiecznych zdarzeń na drodze dochodzi też przez będących pod wpływem alkoholu rowerzystów oraz kierujących hulajnogami. Wiedzą o tym doskonale sopoccy policjanci ruchu drogowego, którzy każdego dnia czuwają nad bezpieczeństwem na drodze i eliminują z dróg nieodpowiedzialnych uczestników ruchu.
REKLAMA
Pomimo policyjnych apeli oraz informacji o konsekwencjach związanych za jazdę po alkoholu ciągle nie brakuje tych, do których żadne ostrzeżenia nie docierają. Sopoccy policjanci stale zatrzymują kolejnych kierowców pod wpływem alkoholu. Dzieje się tak pomimo świadomości zagrożeń, jakie powodują pijani za kierownicą oraz konsekwencji prawnych. Każda osoba, która piła wcześniej alkohol i decyduje się wsiąść za kierownicę to ogromne zagrożenie bezpieczeństwa na drodze dla siebie, a także pozostałych uczestników ruchu drogowego. Tylko w miniony weekend sopoccy policjanci udaremnili dalszą jazdę dwojgu kierującym, którzy będąc po użyciu alkoholu kierowali samochodami.

Badanie stanu trzeźwości 59-latka wykazało, że ma on blisko 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. U 20-latki z Gdańska alkomat wykazał ponad 0,3 promila alkoholu.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy zarówno kobiecie jak i mężczyźnie, a o ich dalszym losie zadecyduje sąd, do którego funkcjonariusze skierują wniosek o ukaranie do sądu.

Dużym zagrożeniem dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym są nie tylko pijani kierowcy, ale także będący pod wpływem alkoholu rowerzyści i kierujący hulajnogami. W konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego mogą być oni przyczyną tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Pamiętajmy też, że podczas zderzenia czy upadku nie chroni ich żadna karoseria. Przypomnijmy, pod koniec czerwca br. funkcjonariusze drogówki interweniowali na ul. Armii Krajowej w Sopocie, gdzie doszło do wypadku na ścieżce rowerowej. Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 39-latek mając w wydychanym powietrzu 1,7 promila alkoholu kierował hulajnogą elektryczną, na której wiózł 34-letnią znajomą. W pewnym momencie hulajnoga zjechała ze ścieżki rowerowej, osoby przewróciły się, a kobieta w wyniku upadku doznała poważnych obrażeń głowy i trafiła do szpitala.

Czuwający nad bezpieczeństwem na drodze policjanci tylko w miniony weekend wyeliminowali z ruchu kolejne dwie osoby, które pod wpływem alkoholu kierowały hulajnogą elektryczną. Wczoraj około godz. 1.00 w nocy policjanci zatrzymali do kontroli 28-latka. Mężczyzna jechał Aleją Niepodległości mając blisko 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dziś nad ranem w ręce policjantów wpadła 24-latka, która będąc po użyciu alkoholu kierowała hulajnogą elektryczną. Za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym zostali oni ukarani mandatem.

Policjanci po raz kolejny apelują do kierujących pojazdami, rowerami i hulajnogami elektrycznymi o rozsądek, ostrożność oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowe

Komenda Miejska Policji w Sopocie
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Gdańsku

kiedy
2021-09-26 16:00
miejsce
Scena Teatralna NOT, Gdańsk, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-26 18:30
miejsce
Scena Teatralna NOT, Gdańsk, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-26 20:00
miejsce
Klub Muzyczny Parlament, Gdańsk,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-29 20:00
miejsce
Dom Harcerza, Gdańsk, ul. Za...
wstęp biletowany