25 październik 2019

Przewrócił defibrylator, został zatrzymany

fot. KMP w Gdańsku
Policjanci z Suchanina zatrzymali 20- letniego mężczyznę, który przewrócił postument, na którym zamontowane było urządzenie ratujące życie. Uszkodzeniu uległ metalowy postument, z którego oderwały się mocowania, defibrylator na szczęście nie uległ zniszczeniu. Mężczyzna po tym, gdy usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, poddał się dobrowolnie karze.
Koronawirus
pomorskie
1208
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Policjanci pracowali nad sprawą uszkodzonego postumentu, do którego przymocowany był defibrylator AED. Urządzenie ratujące życie stało przy przystanku autobusowo-tramwajowym przy ul. Rakoczego. 26 września przechodzący tamtędy sprawca przewrócił postument z urządzeniem i uciekł. Uszkodzeniu uległa metalowa podstawa, od której oderwały się mocowania. Urządzenie AED na szczęście nie uległo zniszczeniu. Pokrzywdzony oszacował starty na ponad 5,5 tys. zł.

Policjanci z Suchanina, którzy zajmowali się tą sprawą, zabezpieczyli i przeanalizowali zapisy z kamer monitoringu i m.in. na tej podstawie wytypowali sprawce tego przestępstwa. 20-latek został zatrzymany w jednym z mieszkań na terenie Gdańska. Mężczyzna po tym, gdy usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, poddał się dobrowolnie karze.


20-latka za swoje chuligańskie zachowanie czeka kara ograniczenia wolności poprzez wykonywanie nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne oraz obowiązek naprawienia szkody.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
1208
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Gdańsku

kiedy
2020-10-10 17:30
miejsce
Scena Teatralna NOT, Gdańsk, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-11 17:00
miejsce
Klub Muzyczny Parlament, Gdańsk,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-17 17:00
miejsce
Scena Teatralna NOT, Gdańsk, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-17 20:00
miejsce
Kościół św. Katarzyny, Gdańsk, ul....
wstęp biletowany