27 lipiec 2022

Pracownik naprawiający torowisko został ugodzony nożem; w sprawie zatrzymano dwie osoby

zdjęcie: Pracownik naprawiający torowisko został ugodzony nożem; w sprawie zatrzymano dwie osoby / fot. PAP
fot. PAP
Przy skrzyżowaniu ulic Grabiszyńskiej i Zaporoskiej ugodzony nożem został we wtorek pracownik naprawiający torowisko tramwajowe. Wrocławscy policjanci zatrzymali dwie osoby mogące mieć związek z tym zdarzeniem.
REKLAMA

O zdarzeniu poinformował we wtorek rano w mediach społecznościowych prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder. "Dziś ok. 7:55 przy skrzyżowaniu ulic Grabiszyńskiej i Zaporoskiej doszło do ugodzenia nożem pracownika firmy wykonującej prace torowe" - napisał Balawejder. Dodał, że poszkodowany mężczyzna został zaopatrzony przez lekarzy. "Spotkałem się z nim po godzinie 15 i zapewniłem o naszym wsparciu" – podkreślił.

Prezes MPK opublikował też nagranie z monitoringu oraz zdjęcia dwóch młodych osób – kobiety i mężczyzny. Jak podkreślił, para ta "ma kluczowe znaczenie dla sprawy". "Jedno z nich jest świadkiem a drugie prawdopodobnym sprawcą" - napisał.

Zaapelował też do mieszkańców, którzy mogą znać miejsce pobytu lub dane osób znajdujących się na materiałach, o kontakt z policją.

Komenda Miejska Policji we Wrocławiu w wieczornym komunikacie poinformowała, że zatrzymane zostały dwie osoby - kobieta oraz mężczyzna, mogące mieć związek z tą sprawą. "W chwili obecnej prowadzone są z ich udziałem czynności procesowe i wszystko wskazuje na to, że zakończą się przedstawieniem zarzutów. O dalszym losie zatrzymanych zadecyduje sąd" – podano. (PAP)

Autorka: Agata Tomczyńska

ato/ mir/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Gdańsk
-0.4°C
wschód słońca: 07:44
zachód słońca: 15:25
Koronawirus
pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Gdańsku

kiedy
2022-12-03 16:00
miejsce
Scena Teatralna NOT, Gdańsk, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-03 19:00
miejsce
Scena Teatralna NOT, Gdańsk, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-04 12:30
miejsce
Miasto Aniołów, Gdańsk, Chmielna 26
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-04 12:30
miejsce
Scena Teatralna NOT, Gdańsk, ul....
wstęp biletowany