Policjanci uratowali kobietę
Szybka reakcja na zgłoszenie jest ważna za każdym razem, gdy człowiek potrzebuje pomocy. Jednak bywają takie interwencje, gdy na szali w walce z czasem znajduje się ludzkie życie.
Wczoraj tuż po godz. 11.00 oficer dyżurny odebrał zgłoszenie o tym, że w jednym z bloków na Zaspie, na parapecie jednego z mieszkań siedzi kobieta, która najprawdopodobniej chce odebrać sobie życie. Natychmiast na miejsce został skierowany najbliższy policyjny patrol. Gdy policjanci byli na miejscu, zaczęli z kobietą rozmawiać i po kilku minutach nakłonili ją, aby zeszła z parapetu.
Codzienna policyjna praca to nie tylko zatrzymywanie sprawców przestępstw, podejmowanie interwencji czy patrolowanie gdańskich ulic. Bardzo często funkcjonariusze w sposób bezpośredni ratują ludzkie życie. Udzielają pomocy przedmedycznej pokrzywdzonym, sprawcom przestępstw, ale także osobom, które chcą odebrać sobie życie. Dzięki profesjonalnej i szybkiej akcji sierż. Piotra Groszkowskiego oraz st. post. Karola Gołębiewskiego z referatu interwencyjnego gdańskiej komendy miejskiej ludzkie życie zostało uratowane.
Pamiętaj, kryzysy samobójcze są przemijające, można zapobiec tragedii, wzywając pomoc, tak jak to było w tym przypadku.
Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie tej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.
Szukaj pomocy w instytucjach pomocowych takich jak np. Ośrodek Interwencji Kryzysowej, telefon: 58 511 01 21, który jest czynny całą dobę i mieści się przy Placu Księdza Prałata Jana Gustkowicza 13 w Gdańsku.
Korzystaj też z bezpłatnych telefonów pomocowych takich jak m.in. 116 123- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00
116 111- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.