8 lipiec 2021

Odebrali gratulacje od policjantów.

fot. KMP w Gdańsku
Trzech młodych gdańszczan przyjęło dyplomy uznania oraz drobne upominki od gdańskich policjantów. Listy gratulacyjne odebrali także rodzice chłopców. Trzej nastolatkowie wykazali się wzorową postawą, dzięki której nie doszło do tragedii.
REKLAMA

Wczoraj w gdańskiej komendzie miejskiej odbyło się wczoraj wręczenie dyplomów uznania oraz trzem nastolatkom z Gdańska, których natychmiastowa reakcja najprawdopodobniej zapobiegła tragedii. Komendant Miejski Policji w Gdańsku insp. Wojciech Siwek wręczył także listy gratulacyjne rodzicom chłopców. Policyjni profilaktycy, którzy organizują spotkania z młodzieżą, odwiedzają uczniów w szkołach, przy każdej możliwej okazji podkreślają, jak ważna jest reakcja w sytuacji, kiedy ktoś potrzebuje pomocy. Czasami wystarczy pomoc osobie starszej przy pokonaniu przejścia dla pieszych. W innym przypadku konieczne jest zaalarmowanie policjantów bądź powiadomienie służb ratunkowych. Nigdy nie należy pozostawać obojętnym. Ten przekaz dotarł także do trzech nastolatków z Gdańska.

Mateusz, Franciszek oraz Damian spędzali czerwcowe popołudnie w Parku Oruńskim, kiedy szli jedną z alejek, zauważyli z pewnej odległości, że ktoś leży przy ścieżce. Chłopcy szybko podeszli i okazało się, że to młoda dziewczyna, która jest nieprzytomna. Nastolatkowie zauważyli w pobliżu także kilka blistrów po tabletkach. Chłopcy wiedzieli, że sytuacja jest poważna i jeden z nich natychmiast powiadomił służby ratunkowe. 14-latka szybko trafiła pod opiekę lekarza i została przewieziona do szpitala. Godna do naśladowania postawa chłopców najprawdopodobniej zapobiegła tragedii.

Policjanci przypominają.

Jeżeli widzisz osobę, której życie lub zdrowie może być zagrożone, nie bądź obojętny. Zadzwoń pod numer alarmowy 112, podaj swoją lokalizację i sam nie rozłączaj się z operatorem. Zawsze w pierwszej kolejności zadbaj o własne bezpieczeństwie.
Pamiętaj, że każdy z nas ma prawny obowiązek udzielenia pomocy osobie, której życie i zdrowie jest zagrożone. Jeżeli nie potrafisz udzielić pomocy przedmedycznej bądź jej udzielenie nie jest możliwe w danej sytuacji, to powiadom służby wybierając numer alarmowy 112.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Gdańsku

kiedy
2021-09-26 16:00
miejsce
Scena Teatralna NOT, Gdańsk, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-26 18:30
miejsce
Scena Teatralna NOT, Gdańsk, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-26 20:00
miejsce
Klub Muzyczny Parlament, Gdańsk,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-29 20:00
miejsce
Dom Harcerza, Gdańsk, ul. Za...
wstęp biletowany