14 wrzesień 2022

Kryminalni zatrzymali poszukiwanych

zdjęcie: Kryminalni zatrzymali poszukiwanych / fot. KMP w Gdańsku
fot. KMP w Gdańsku
Kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych listami gończymi. 31-latek z Gdańska ma do odsiadki dwa lata więzienia za posiadanie narkotyków oraz przestępstwo skarbowe. 41-latek trafił do aresztu na 2 lata i 10 miesięcy za kradzieże. Dodatkowo był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania.
REKLAMA

Kryminalni z gdańskiej komendy miejskiej prowadzili poszukiwania za 31-letnim gdańszczaninem. Mężczyzna miał do odbycia karę dwóch lat więzienia za posiadanie narkotyków oraz oszustwo podatkowe. Podczas pracy nad tą sprawą kryminalni zdobyli informację, że poszukiwany ma przebywać w rejonie Oruni Dolnej. Funkcjonariusze ustalili też markę oraz numery rejestracyjne jego samochodu. Wczoraj tuż po godz. 19.00 policjanci pojechali sprawdzić ustalony adres. Mężczyzna został zatrzymany w chwili, gdy parkował samochód. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna nie ma prawa jazdy, a samochód, którym jechał, nie posiada ważnych badań technicznych oraz obowiązkowej polisy OC.

Inny poszukiwany został zatrzymany dziś rano przez kryminalnych z komisariatu w Śródmieściu. Policjanci prowadzili poszukiwania za 41-latkiem, który miał trawić na 2 lata i 10 miesięcy do więzienia za kradzieże. Mężczyzna był poszukiwany Europejskim Nakazem Zatrzymania. Kryminalni zdobyli informację, że 41-latek wrócił z Niemiec i ukrywa się na terenie Polski. Policjanci pojechali pod ustalony adres. Mężczyzny nie było go w mieszkaniu i kryminalni postanowili dokładnie sprawdzić pobliski teren. Podczas kontroli zatrzymali poszukiwanego, który ukrył się między ogrodowymi krzewami. Policjantom powiedział ,,Wiedziałem, że jestem poszukiwany. Schowałem się przed wami, bo nie chciałem iść siedzieć, ale niestety się nie udało".

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Gdańsk
11.4°C
wschód słońca: 06:38
zachód słońca: 18:35
Koronawirus
pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Gdańsku

kiedy
2022-09-27 19:00
miejsce
Klub Muzyczny Parlament, Gdańsk,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-28 17:00
miejsce
Scena Teatralna NOT, Gdańsk, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-28 19:00
miejsce
Pub 107, Gdańsk, Ogarna 107D
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-28 20:15
miejsce
Scena Teatralna NOT, Gdańsk, ul....
wstęp biletowany