12 lipiec 2021

Kryminalni zatrzymali podejrzanego o kradzieże sklepowe.

fot. KMP w Gdańsku
Kryminalni z gdańskiej komendy ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże sklepowe. 30-latek usłyszał siedem zarzutów, a policjanci ustalili, że łupem mężczyzny padł towar o łącznej wartości ponad 6 tysięcy zł. 30-latek wcześniej był już karany za kradzieże, dlatego za te przestępstwa odpowie w warunkach recydywy. Sprawcy grozi do 7,5 roku więzienia.
REKLAMA

Policjanci kryminalni z gdańskiej komendy na podstawie zebranych informacji oraz na podstawie analizy nagrań z kamer monitoringu wytypowali i zatrzymali 30 -latka podejrzanego o kradzieże sklepowe. Podczas przeszukania mieszkania mężczyzny, policjanci znaleźli i zabezpieczyli bluzę, w której podejrzany dokonał kilku przestępstw.

Funkcjonariusze ustalili, że mieszkaniec Pruszcz Gdańskiego jest sprawcą szeregu kradzieży sklepowych, do których doszło na przełomie maja i lipca w trzech sklepach znajdujących się w rejonie dzielnicy Chełm, Siedlec oraz Ujeścisko. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy, pozwolił przedstawić zatrzymanemu siedem zarzutów kradzieży w sklepach. Policjanci oszacowali, że wartość skradzionego przez sprawcę towaru to ponad 6 tysięcy złotych. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna w przeszłości był już karany za kradzieże i za to przestępstwo wiele lat spędził w więzieniu. Dlatego wszystkie zarzuty dotyczą czynów popełnionych w warunkach recydywy. Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do winy.

Za kradzież w warunkach powrotu do przestępstwa grozi 7,5 roku więzienia.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Gdańsku

kiedy
2021-09-26 16:00
miejsce
Scena Teatralna NOT, Gdańsk, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-26 18:30
miejsce
Scena Teatralna NOT, Gdańsk, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-26 20:00
miejsce
Klub Muzyczny Parlament, Gdańsk,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-29 20:00
miejsce
Dom Harcerza, Gdańsk, ul. Za...
wstęp biletowany