24 luty 2020

Kontrole przewoźników

fot. KMP w Gdańsku
Gdańscy policjanci ruchu drogowego wspólnie z funkcjonariuszami Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego przeprowadzili działania skierowane wobec przewoźników, którzy realizują okazjonalny przewóz osób. Podczas akcji zatrzymano dwóch kierowców, których samochody nie były oznakowane i wyposażone w taksometr.
Koronawirus
pomorskie
54
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

W miniony piątek zespół złożony z policjantów ruchu drogowego zajmujących się transportem drogowym i funkcjonariuszy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego z Gdańska przeprowadził działania, których celem była kontrola przewoźników, którzy realizują okazjonalny przewóz osób na podstawie aplikacji mobilnych. W trakcie akcji m.in. zatrzymano i skontrolowano dwa pojazdy. Jeden z zatrzymanych kierowców nie posiadał licencji wymaganej przy wykonywaniu przewozu osób. Drugi kierowca taką licencje posiadał, ale była ona niezgodna z aktualnymi przepisami Ustawy o transporcie drogowym. Na samochodach nie znajdowały się również widoczne informacje o wysokości opłat za usługę przewozu.

W stosunku do dwóch kierujących, którzy wykonywali przewóz osób z naruszeniem przepisów ustawy o transporcie drogowym, wszczęto postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kar pieniężnych na łączną sumę 20 tysięcy złotych, a także przeciwko jednemu z mężczyzn skierowano wniosek o ukaranie za naruszenie przepisów ustawy o transporcie drogowym.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
54
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Gdańsku

kiedy
2020-04-01 19:00
miejsce
Klub Muzyczny Parlament, Gdańsk,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-04-01 19:30
miejsce
Oliwski Ratusz Kultury, Gdańsk,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-04-01 20:00
miejsce
Polska Filharmonia Bałtycka,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-04-03 19:00
miejsce
Oliwski Ratusz Kultury, Gdańsk,...
wstęp biletowany