27 luty 2020

Kierująca bez uprawnień, pasażer poszukiwany i z narkotykami

fot. KMP w Gdańsku
Wczoraj gdańscy policjanci ruchu drogowego podjęli interwencję wobec 39-letniej mieszkanki Gdańska, która bez uprawnień kierowała audi. Zatrzymany został 24-letni pasażer tego samochodu. Po sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna ma przy sobie narkotyki, a ponadto jest poszukiwany przez Sąd w Gdyni do odbycia kary pozbawienia wolności za kradzież.
Koronawirus
pomorskie
54
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

W środę po południu na ul. Połęże gdańscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Audi. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na stan techniczny samochodu i nadmierne zużycie opon. Podczas interwencji okazało się, że samochodem kierowała 39-letnia gdańszczanka, który nie miała uprawnień do kierowania. Policjanci sprawdzili też w systemie 24-letniego pasażera, który podróżował audi. Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Gdyni do odbycia 8-miesięcznej kary pozbawienia wolności za kradzież. Dodatkowo funkcjonariusze znaleźli przy nim i zabezpieczyli kilka porcji marihuany.

Wobec 39-latki, która kierowała samochodem bez uprawnień, zostanie skierowany wniosek o ukaranie i zastosowanie środka karnego w postaci zakazu kierowania pojazdami. Policjanci zatrzymali też dowód rejestracyjny jej pojazdu, a samochód kobiety został odholowany na policyjny parking. Funkcjonariusze zatrzymali 24-letniego pasażera i doprowadzili do policyjnego aresztu. Zabezpieczone narkotyki zostały przekazane do dalszych badań biegłemu sądowemu, który dokładnie określi ich rodzaj oraz ilość.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara 3 lat więzienia.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
54
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Gdańsku

kiedy
2020-04-01 19:00
miejsce
Klub Muzyczny Parlament, Gdańsk,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-04-01 19:30
miejsce
Oliwski Ratusz Kultury, Gdańsk,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-04-01 20:00
miejsce
Polska Filharmonia Bałtycka,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-04-03 19:00
miejsce
Oliwski Ratusz Kultury, Gdańsk,...
wstęp biletowany