13 lipiec 2021

Jednego dnia zatrzymali czterech pijanych kierowców i kierującego pomimo zakazu.

fot. KMP w Gdańsku
Wczoraj gdańscy policjanci zatrzymali czterech kierowców, którzy byli pod wpływem alkoholu. Zatrzymany tez został kierowca forda, który złamał sądowy zakaz kierowania pojazdami. Kierującym grozi teraz kara wieloletniego pozbawienia wolności, a także sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.
REKLAMA

Wczoraj po godzinie 09:00 rano policjanci otrzymali zgłoszenie o kierującym toyotą, który najpierw wypił alkohol, a potem wsiadł za kierownicę auta i odjechał w kierunku ul. Sobieskiego. Na ul. Krętej funkcjonariusz ruchu drogowego zauważył biały samochód, o którym mówił zgłaszający. W trakcie legitymowania okazało się, że kierował nim 29-letni obywatel Ukrainy. W rozmowie z mężczyzną funkcjonariusz wyczuł od niego zapach alkohol. Z uwagi na fakt, że 29-latek odmówił badania alkoholem, w szpitalu został mu pobrana krew do badań. Ich wyniki potwierdziły, że w trakcie kierowania samochodem mężczyzna był pod wpływem prawie 1,5 promila alkoholu. 29-latek przebywa w policyjnym areszcie, funkcjonariusze zatrzymali elektronicznie jego prawo jazdy, a samochód 29-latka odholowano na parking strzeżony.
Kilka godzin później policjanci drogówki na ul. Krętej zatrzymali do kontroli 39-letniego kierowcę bmw, który jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Podczas interwencji okazało się, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania i jest pod wpływem prawie promila alkoholu. Mieszkaniec Gdańska został przewieziony na komisariat.
Wśród kierowców, którzy byli pod wpływem alkoholu, był także 38-letni kierowca volkswagena, który wczoraj po południu na ul. Turystycznej został zatrzymany do kontroli. Alkomat pokazał, że gdańszczanin wsiadł za kierownicę auta, mając wydychanym powietrzu prawie pół promila. Uwagę policjantów zwróciło nerwowe zachowanie mężczyzny. Mając podejrzenie, że 38-latek jest także pod wpływem środków odurzających, w szpitalu została mu pobrana krew do dalszych badań. W rozmowie z policjantami gdańszczanin przyznał się, że zanim wsiadł za kierownicę samochodu, zażył amfetaminę. 38-latek spędził noc w policyjnym areszcie, a jego auto odholowano na parking strzeżony.

Trzy godziny później na ul. Platynowej policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli 53-latkę, która kierowała citroenem. Badanie alkomatem wykazało, że kobieta była pod wpływem 2 promili alkoholu. Kobieta trafiła na policyjny komisariat, funkcjonariusze zatrzymali elektronicznie prawo jazdy, a samochód 53-latki odholowano na parking strzeżony.
Wczoraj gdańscy policjanci ruchu drogowego z grupy Speed na obwodnicy trójmiasta w rejonie Węzła Karwiny zatrzymali do kontroli 37-latka, który kierując fordem przekroczył dozwoloną prędkość o 52 km/ h. Podczas sprawdzania danych mieszańca Rumi okazało się, że ma on aktywny zakaz sądowy, który obowiązuje go do marca 2023 roku.

Za złamanie sądowego zakazu grozi do pięciu lat pozbawienia wolności. Za niestosowanie się do decyzji administracyjnej o cofnięciu uprawnień, grozi do dwóch lat pozbawienia wolności. Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, grzywna, a także zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Kara aresztu lub grzywna, a także utrata uprawnień grozi za kierowanie pojazdem mechanicznym po użyciu alkoholu.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Gdańsku

kiedy
2021-09-26 16:00
miejsce
Scena Teatralna NOT, Gdańsk, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-26 18:30
miejsce
Scena Teatralna NOT, Gdańsk, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-26 20:00
miejsce
Klub Muzyczny Parlament, Gdańsk,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-29 20:00
miejsce
Dom Harcerza, Gdańsk, ul. Za...
wstęp biletowany