12 czerwiec 2020

54-latek napadł na 80-latka, dzięki policjantom i pomocy świadków został zatrzymany

Dzięki policjantom z Gdańska i świadkom przestępstwa odpowiedzialności karnej nie uniknie 54-latek z Gdańska, który napadł na 80-latka i ukradł mu pieniądze. Zatrzymany mężczyzna trafił już do policyjnego aresztu. Najprawdopodobniej dziś zostanie doprowadzony do prokuratury i usłyszy zarzut rozboju. Za to przestępstwo grozi 12 lat pozbawienia wolności.
Koronawirus
pomorskie
1420
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Wczoraj około godziny 16.00 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o napadzie na starszego mężczyznę. Sprawca miał ukraść pokrzywdzonemu pieniądze i uciec. Oficer dyżurny na miejsce pilnie skierował policjantów z referatu wywiadowczego komendy miejskiej oraz policjantów z ogniwa interwencyjnego, jednocześnie cały czas był w kontakcie ze zgłaszającym.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, w wyniku interwencji zatrzymali 54-letniego mieszkańca Gdańska, przy którym podczas przeszukania znaleźli i zabezpieczyli ukradzione pieniądze.

Podczas wyjaśniania okoliczności tego zdarzenia policjanci dowiedzieli się, że 80-letniego mężczyznę, który wyszedł ze sklepu, zaczepił nieznany mu mężczyzna, który poprosił go o pieniądze na alkohol. Pokrzywdzony odmówił i poszedł w kierunku swojego domu, gdy otwierał drzwi, został napadnięty przez sprawcę, który wykręcił mu ręce i z kurtki ukradł saszetkę z pieniędzmi. Świadkiem zdarzenia był m.in. sąsiad pokrzywdzonego, który od razu pobiegł za sprawcą i poprosił o pomoc przechodniów, którzy zaalarmowali policjantów i uniemożliwili ucieczkę napastnikowi.

54-letni mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Napastnik najprawdopodobniej dziś zostanie doprowadzony do prokuratory i usłyszy zarzut rozboju. Za to przestępstwo grozi 12 lat pozbawienia wolności. Komendant komisariatu będzie wnioskował do prokuratora o to, aby prokurator złożył do sądu wniosek o aresztowanie 54-latka.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
1420
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Gdańsku

kiedy
2020-10-17 17:00
miejsce
Scena Teatralna NOT, Gdańsk, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-17 20:00
miejsce
Scena Teatralna NOT, Gdańsk, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-17 20:00
miejsce
Kościół św. Katarzyny, Gdańsk, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-18 17:00
miejsce
Scena Teatralna NOT, Gdańsk, ul....
wstęp biletowany