21 wrzesień 2022

36-latek odpowie za podpalenie samochodu

zdjęcie: 36-latek odpowie za podpalenie samochodu / fot. KMP w Gdańsku
fot. KMP w Gdańsku
Policjanci zatrzymali 36-letniego mieszkańca z Gdańska podejrzanego o podpalenie samochodu. Wartość strat to prawie 50 tys. zł. Mężczyzna usłyszał zarzut zniszczenia mienia, teraz grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

W miniony poniedziałek przed północą policjanci odebrali zgłoszenie o palącym się renault koleos. Do zdarzenia doszło przy jednym z budynków. Po zakończonej przez strażaków akcji gaśniczej dalej sprawą zajęli policjanci. Funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo śledczej wykonali oględziny, policyjny technik zabezpieczył ślady oraz sporządził dokumentację fotograficzną. W czynnościach brał udział także biegły sądowy z zakresu pożarnictwa, który ustalił, że doszło do podpalenia samochodu. Nad sprawą od początku pracowali także kryminalni z gdańskiej komendy miejskiej, którzy zdobyli i sprawdzili wiele informacji. Policjanci rozmawiali z osobami, które mogły mieć informacje na temat sprawcy zdarzenia, sprawdzili też zabezpieczony monitoring. Dzięki szczegółowej analizie wszystkich informacji oraz bardzo dobremu rozpoznaniu policjanci ustalili tożsamość podpalacza, a także jego adres.

Wczoraj rano kryminalni z gdańskiej komendy miejskiej weszli do jednego z mieszkań na terenie Górek Zachodnich i zatrzymali na miejscu 36-letniego mieszkańca Gdańska. Dodatkowo podczas kontroli ujawnili i zabezpieczyli ubrania, które miał na sobie w chwili popełnienia przestępstwa. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzut zniszczenia mienia o wartości prawie 50 tys. zł.
Za zniszczenie mienia grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.

Za zniszczenie mienia grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Gdańsk
11.9°C
wschód słońca: 06:38
zachód słońca: 18:35
Koronawirus
pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Gdańsku

kiedy
2022-09-27 19:00
miejsce
Klub Muzyczny Parlament, Gdańsk,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-28 17:00
miejsce
Scena Teatralna NOT, Gdańsk, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-28 19:00
miejsce
Pub 107, Gdańsk, Ogarna 107D
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-28 20:15
miejsce
Scena Teatralna NOT, Gdańsk, ul....
wstęp biletowany