6 grudzień 2019

Nowe radiowozy dla gdańskich policjantów

fot. KMP w Gdańsku
Gdańscy policjanci dostali dzisiaj siedem nowych radiowozów. Pięć pojazdów służbowych zostało pozyskane dzięki wparciu gdańskiego magistratu, kolejne dwa z budżetu Komendy Głównej Policji. Pojazdy te będą niewątpliwie znacznym wzmocnieniem technicznym w codziennej służbie funkcjonariuszy na rzecz bezpieczeństwa.
REKLAMA

Dziś o godz. 10.15 na Komisariacie Policji II w Gdańsku odbyło się uroczyste przekazanie radiowozów. W wydarzeniu udział wzięli Z-ca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Robert Sudenis, Komendant Miejski Policji w Gdańsku insp. Wojciech Siwek, który podziękował obecnym na uroczystości przedstawicielom władz miasta oraz Kapelan Pomorskiej Policji ks. Prałat doktor Bogusław Głodowski.

Gmina Miasta Gdańska i Komenda Główna Policji przekazały środki na zakup pięciu samochodów, w układzie finansowania 50 na 50. Dodatkowo dwa pojazdy służbowe zakupiła komenda główna dzięki środkom pochodzącym z Programu Modernizacji Policji.

Wśród zakupionych nowych radiowozów jest sześć pojazdów marki Hyundai I30 oraz jeden pojazd nieoznakowany marki Hyundai Kona. Sześć samochodów to radiowozy oznakowane służące do typowej pracy patrolowej w codziennej służbie i wszystkie trafią na gdańskie komisariaty. Wspierając w ten sposób funkcjonariuszy, samorządowcy wyrazili wdzięczność za dobrą współpracę z lokalną policją.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Gdańsku

kiedy
2020-01-28 20:00
miejsce
Klubogaleria Bunkier, Gdańsk,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-01-29 19:00
miejsce
Klub Ziemia, Gdańsk,
wstęp biletowany
kiedy
2020-01-30 17:00
miejsce
Scena Teatralna NOT, Gdańsk, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-01-30 19:00
miejsce
Filharmonia Bałtycka, Gdańsk, ul....
wstęp biletowany