Wspólny bilet komunikacji miejskie oraz kolejowej dla Metropolii?

Pomorskie samorządy przygotowały projekt biletu komunikacji miejskiej oraz kolejowej. Miałby on obowiązywać w osiemnastu gminach. W środę, 12 lutego propozycja zostanie przedstawiona na zgromadzeniu Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej.
REKLAMA
- Bilet pozwoli pasażerom podróżować w granicach metropolii od Pruszcza Gd. i Żukowa, przez Trójmiasto, Kosakowo, Rumię, Redę, Wejherowo tak pojazdami komunikacji miejskich, jak i SKM oraz Polregio – mówi Daniel Stenzel, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Gdańsku. - To rozwiązanie testowe zakłada dopłaty gmin w celu zapewnienia nowej ceny biletu (obecnie jest to 230 zł). Gminy wchodzące w skład MZKZG zobowiążą się do współfinansowania zwiększonych kosztów funkcjonowania transportu kolejowego w obszarze metropolii, na zasadach wspólnie określonych z Województwem Pomorskim.

Zaproponowana cena biletu miesięcznego normalnego to 150 zł, zaś ulgowego to 75 zł. Według projektu, posiadając taki bilet, będzie można podróżować bez ograniczeń w sieci: Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku, ZKM Gdynia, MZK Wejherowo oraz w SKM Trójmiasto, Pomorska Kolej Metropolitalna i POLREGIO!

Obecnie trwają ustalenia ze związkami zawodowymi. Optymistyczny wariant zakłada wejście w życie biletu w lipcu br.


Źródło:
Dziennik Bałtycki
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Gdańsku

kiedy
2020-02-23 19:00
miejsce
Zdarta Płyta, Gdańsk, Traugutta 115B
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-23 19:00
miejsce
Stary Maneż, Gdańsk, ul. J....
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-25 19:00
miejsce
Oliwski Ratusz Kultury, Gdańsk,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-25 20:00
miejsce
Akademicki Klub Politechniki...
wstęp biletowany